Dokumendiregister | Kaitsevägi |
Viit | KV-0.1-3.40/24/1785-1 |
Registreeritud | 29.10.2024 |
Sünkroonitud | 30.10.2024 |
Liik | Käskkiri |
Funktsioon | - - |
Sari | - - |
Toimik | - |
Juurdepääsupiirang | Avalik |
Juurdepääsupiirang | |
Adressaat | |
Saabumis/saatmisviis | |
Vastutaja | |
Originaal | Ava uues aknas |
3/3
KINNITATUD
Kaitseväe Akadeemia ülema
29.10.2024 käskkirjaga nr 1785
Õppekava nimetus Metoodika õpituba inglise keele õpetajatele
Õppekava nimetus inglise keeles Methodology Workshop for Teachers of English
Õppekava kood24018
Õppe tüüp Täiendusõpe
ÕppekavarühmKeeleõpe
Õppekava maht 40 akadeemilist tundi
Õppe nominaalkestus 1 nädal
Õppekoormus Osakoormus
Õppeasutus Kaitseväe Akadeemia (KVA)
Õppekeel Inglise keel
Õpiväljundite
saavutamiseks vajalikud
teised keeled Puuduvad
Õppekava kinnitamine õppeasutusesKVA ülema 29.10.2024 käskkirjaga nr 1785
KandideerimistingimusedPuuduvad
Õpingute alustamise tingimused KVA ülema käskkirjaga kursusele arvamine.
Õppekava eesmärk Õppekava eesmärgiks on parandada inglise keele õpetajate pädevust kaasaegsete kommunikatiivsete õpetamismeetodite kasutamisel, et suurendada õppurite kaasatust.
Õppekava õpiväljundid Õppekava läbimise järel kursuslane:
1) rakendab koostöise õppe põhimõtteid, valides tõhusaid suhtlemismalle õppurite maksimaalseks kaasamiseks keeletunnis;
2) rakendab sügava õppimise põhimõtteid, et luua toetav õpikeskkond;
3) valib erialakeele õpetamiseks sobivaid meetodeid ja autentseid materjale ning põhjendab nende valikut;
4) arendab tagasiside andmise ja vastuvõtmise oskusi kolleegide tundide vaatlemisel.
Lõpphindamise viisMitteeristav (ME)
ÕppekeskkondKlassiruum
Õppemeetodid ja mahtSeminar – 33 tundi
Iseseisev töö (IT) – 5 tundi
Tagasiside (TS) – 2 tundi
Õppekava ülesehituse lühikirjeldus Kursus viiakse läbi ühes moodulis tunniplaani alusel.
Koolitaja kvalifikatsioon ning õpi- või töökogemusKoolitajad vastavad KVA akadeemiliste töötajate teenistuse korras sätestatud nõuetele.
Õppetöö läbiviijadVastutav läbiviija Amy Christine Tserenkova (MA)
Läbiviijad: Katri Sirkel (MA)
Aigi Piirimees (MA)
Annika Timpka (MA)
Anna Hainoja (PhD)
Kohustuslikud õppematerjalidÕppejõudude poolt antud jaotusmaterjal.
Soovitatavad õppematerjalidJack C. Richards (2006) ’Communicative Language Teaching Today’, Cambridge University Press
Coursera kursus:
https://www.coursera.org/learn/learning-how-to-learn
Iseseisvate tööde loetelu ja lühikirjeldus- Aruteludeks valmistumine toetudes õppejõu poolt etteantud materjalidele.
- 10-minutilise näidistunni jaoks üksikasjaliku tunnikava koostamine ja selle alusel tunni läbiviimiseks valmistumine.
Lõpphindamisele pääsemise tingimusedPuuduvad
Hindamismeetodid 10-minutiline näidistund
Lõpphindamise tulemuse kujunemineÕppeaine loetakse arvestatuks, kui on osaletud õppetöös ja läbi viidud näidistund.
Tagasiside andmine Näidistunnile annavad suulist tagasisidet nii kursuslased kui ka õppejõud
Võlgnevuste likvideerimineVõlgnevused tuleb likvideerida kokkuleppel vastutava läbiviijaga kursuse lõpuks.
Õppekava täitmineKursuslane on osalenud õppetöös täies mahus ja saavutanud õppekavas seatud õpiväljundid.
Õppe lõpetamise tingimused Näidistund on sooritatud vähemalt hindamiskriteeriumites sätestatud miinimumtasemel.
Lõpetamisel väljastatavad dokumendid Kursuslasele väljastatakse KVA täiendusõppe lõpudokumentide väljaandmise korra alusel tunnistus või tõend.
Lõpetamisel omandatav sõjaväeline kvalifikatsioonPuudub
Lõpetamisel antav auaste Puudub
Lõpetamisel antavad õigused Puuduvad
Lisainformatsioon KVA õppeosakonna võõrkeelte õppetool
Tunnijaotusplaan
Teema
jrkTeemaKohtLäbiviijaMaht tundidesÕppe-töö vorm
1.Sissejuhatus õpituppa ja SWOT analüüs.klassA. Tserenkova2Seminar
2.Võõrkeele õpetamise ja õppimise printsiibid; koostöine õppimine.klassA. Tserenkova4Seminar
3.Ajusõbralik õppimine; Klassiruumi haldamine.klassA. Tserenkova6Seminar
4.Autentsed õppematerjalid.klassK. Sirkel1Seminar
5.Erialakeele õpetamine.
klassA. Timpka
A. Piirimees
4Seminar
6.ChatGPT keeleõppes.klassA. Hainoja1Seminar
7.LAK-õpe.klassK. Sirkel
2Seminar
8Mängud keeleõppes.
Tagasiside andmine ja vastu võtmine.klassA. Tserenkova2Seminar
Artiklite lugemine, videote vaatamine.1IT
9.Suhtluspädevuse arendamine keeleõppes.
Sissejuhatus näidistundidesse.klassA. Tserenkova2Seminar
10.Ettevalmistus näidistundideks (konsultatsioon).klassA.Tserenkova,
läbiviijad
2Seminar
Näidistundide ettevalmistus.4IT
11.Näidistunnid. Refleksioon ja tagasiside näidistundidele.
klassA. Tserenkova
A. Piirimees6Seminar
12.Lessons learned. klassA.Tserenkova,
läbiviijad
1Seminar
13.Tagasiside. Lõpetamine.klassA.Tserenkova,
läbiviijad
2TS
Õppeaine hindamine
Meetodipõhine mitteeristav hindamine.
HindamismeetodHindamiskriteeriumid (miinimumnõuded)
Näidistund
(ÕV 1-4)Planeerib ja viib läbi 10-minutilise näidistunni. Kasutab näidistunni läbiviimiseks sobivaid meetodeid ja autentseid materjale ning põhjendab nende valikut. Rakendab koostöise õppe ja sügava õppimise põhimõtteid. Annab ja võtab vastu konstruktiivset tagasisidet.
2
KÄSKKIRI
Tartu 29.10.2024 nr 1785
Õppekava kinnitamine
Vabariigi Valitsuse 21.06.2018 määruse nr 45 „Kaitseväe põhimäärus“ § 24 lg 2 p 5, kaitseministri 01.07.2019 määrus nr 11 „Kaitseväe Akadeemia põhimäärus“ § 6 lg 1 ning Kaitseväe Akadeemia nõukogu 13.01.2022 otsusega kinnitatud Kaitseväe Akadeemia õppekava statuudi p 49 alusel
1. Kinnitan täiendusõppe õppekava „Metoodika õpituba inglise keele õpetajatele“ (kood nr 24018) (lisatud).
2. Käskkiri teha teatavaks Kaitseväe Akadeemia isikkoosseisule.
[ allkirjastatud digitaalselt ]
Viktor Kalnitski
Brigaadikindral
Kaitseväe Akadeemia ülem