Dokumendiregister | Kaitsevägi |
Viit | KV-0.1-3.40/25/45-1 |
Registreeritud | 10.01.2025 |
Sünkroonitud | 13.01.2025 |
Liik | Käskkiri |
Funktsioon | - - |
Sari | - - |
Toimik | - |
Juurdepääsupiirang | Avalik |
Juurdepääsupiirang | |
Adressaat | |
Saabumis/saatmisviis | |
Vastutaja | |
Originaal | Ava uues aknas |
2
KÄSKKIRI
Tartu 10.01.2025 nr 45
Õppekava kinnitamine
Käskkirja kehtetuks tunnistamine
Vabariigi Valitsuse 21.06.2018 määruse nr 45 „Kaitseväe põhimäärus“ § 24 lg 2 p 5, kaitseministri 01.07.2019 määrus nr 11 „Kaitseväe Akadeemia põhimäärus“ § 6 lg 1 ning Kaitseväe Akadeemia nõukogu 13.01.2022 otsusega kinnitatud Kaitseväe Akadeemia õppekava statuudi p 49 alusel
1. Kinnitan täiendusõppe õppekava „STANAG 6001 inglise keele eksami ettevalmistuskursus“ (kood nr 24023) (lisatud).
2. Tunnistan kehtetuks Kaitseväe Akadeemia ülema 02.03.2023 käskkirja nr 383 „Õppekava kinnitamine“.
3. Käskkiri teha teatavaks Kaitseväe Akadeemia isikkoosseisule.
[ allkirjastatud digitaalselt ]
Viktor Kalnitski
Brigaadikindral
Kaitseväe Akadeemia ülem
1/4
KINNITATUD
Kaitseväe Akadeemia ülema
10.01.2025 käskkirjaga nr 45
Õppekava nimetus STANAG 6001 inglise keele eksami ettevalmistuskursus
Õppekava nimetus inglise keeles STANAG 6001 Exam Preparation Course
Õppekava kood24023
Õppe tüüpTäiendusõpe
ÕppekavarühmKeeleõpe
Õppekava maht 61 akadeemilist tundi
Õppe nominaalkestus 8 nädalat
Õppevorm või -koormus Osakoormus
Õppeasutus Kaitseväe Akadeemia (KVA)
Õppekeel Inglise keel
Õpiväljundite
saavutamiseks vajalikud
teised keeled Puuduvad
Õppekava kinnitamine õppeasutusesKVA ülema 10.01.2025 käskkirjaga nr 45
KandideerimistingimusedKaitseressursside Ameti (KRA) karjääriosakonna poolt kandideerimise kinnitamine.
ALCPT tulemus vahemikus 75–100 punkti.
Õpingute alustamise tingimused KVA ülema käskkirjaga kursusele arvamine.
Õppekava eesmärk Õppeaine eesmärgiks on valmistada kursuslasi ette inglise keele STANAG 6001 eksami sooritamiseks ja täiendada võõrkeelepädevust iseseisva võõrkeele kasutaja B2 (edasijõudnu) tasemel.
Õppekava õpiväljundid Õppeaine õpiväljundid ja hindamiskriteeriumid lähtuvad Euroopa keeleõppe raamdokumendis kirjeldatud keeleoskustasemetest.
Õppeaine läbimise järel kursuslane:
1) kõnelemine: väljendab selgelt oma seisukohti erinevatel üld- ja huvivaldkonnaga seotud, sealhulgas sõjalistel teemadel, tuues välja eriarvamuste poolt- ja vastuargumendid;
2) kirjutamine: kirjutab selgeid, hästi struktureeritud, üksikasjalikke tekste, sealhulgas militaarteemadel, sünteesides ja hinnates mitmest allikast pärit infot ja arutluskäike ning esitades põhjendatud poolt- ja vastuväiteid;
3) kuulamine: mõistab keeruka arutluskäigu ja keelekasutusega loengute, aruannete ja muus vormis teaduslike või erialaste esinemiste põhisisu; mõistab enamikku ringhäälingus levivast üldkeelsest materjalist;
4) lugemine: mõistab pikki ja keerukaid tekste, kaasaegseid probleemartikleid ja ülevaateid, kus autorid väljendavad lahknevaid hoiakuid ja eriarvamusi.
Lõpphindamise viisMitteeristav (ME)
ÕppekeskkondKV e-õppe keskkond ILIAS
Õppemeetodid ja mahtSeminar - 12 tundi (EKV e-õppe portaalis ILIAS Big Blue Button (BBB));
Iseseisev töö (IT) - 44 tundi;
Test - 4 tundi;
Tagasiside (TS) - 1 tund.
Õppekava ülesehituse lühikirjeldusKursus viiakse läbi ühes moodulis.
Koolituse tegemiseks vajaliku koolitaja kvalifikatsioon, õpi- või töökogemusKoolitajad vastavad KVA akadeemiliste töötajate teenistuse korras sätestatud nõuetele.
Õppetöö läbiviijadVastutav läbiviija Amy Christine Tšerenkova (MA)
Kohustuslikud õppematerjalidÕppemoodulid „STANAG Exam Preparation Course“ kursusel EKV e-õppe portaalis ILIAS (ILIAS).
Soovituslikud õppematerjalidhttps://www.economist.com
https://www.militarytimes.com/
https://www.ted.com/talks
Iseseisvate tööde loetelu ja lühikirjeldusÕppemoodulite läbimine „STANAG Exam Preparation Course“ kursusel ILIASes.
Tekstide lugemine/kuulamine, vigade analüüs (viis (5) analüüsi).
Kirja (200 sõna) kirjutamine; kirjelduse (150 sõna) või essee (350 sõna) kirjutamine.
Suulised ülesanded (enesetutvustus, arutelu, pildi kirjeldus).
STANAG 6001 eksamiks harjutamine (kuulamis- lugemis- ja rääkimistestid).
Lõpphindamisele pääsemise tingimusedPuuduvad
Hindamismeetodid Ametlik kiri, kirjeldus või essee, ettekanne.
Lõpphindamise tulemuse kujunemineÕppeaine loetakse arvestatuks, kui kõik jooksvad iseseisvad tööd on tehtud ja arvestuslikud tööd sooritatud vähemalt hindamiskriteeriumites sätestatud lävendi tasemel.
Arvestuslikud tööd:
· ametlik kiri (200 sõna);
· kirjeldus (150 sõna) või argumenteeriv essee (350 sõna);
· ettekanne: enesetutvustus (3 minutit), pildi kirjeldus
(2 minutit); lühikokkuvõte (5 minutit).
Tagasiside andmine Kõigile arvestuslikele ja iseseisvatele töödele antakse õppejõu poolt tagasisidet kas suuliselt või kirjalikult või tagatakse enesekontrollimeede. Kursuslane annab tagasiside kursuse lõpus õppeinfosüsteemis Tahvel.
Võlgnevuste likvideerimineVõlgnevused tuleb likvideerida kokkuleppel õppejõuga kursuse lõpuks.
Õppekava täitmineKursuslane on osalenud õppetöös täies mahus ja saavutanud õppekavas seatud õpiväljundid.
Õppe lõpetamise tingimused Kõik arvestuslikud tööd on sooritatud vähemalt hindamis-kriteeriumides sätestatud lävendi tasemel.
Lõpetamisel väljastatavad dokumendid Kursuslasele väljastatakse KVA täiendusõppe lõpudokumentide väljaandmise korra alusel tunnistus või tõend.
Lõpetamisel omandatav sõjaväeline kvalifikatsioonPuudub
Lõpetamisel antav auaste Puudub
Lõpetamisel antavad õigusedPuuduvad
Lisainformatsioon KVA õppeosakonna võõrkeelte õppetool
Tunnijaotusplaan
Teema jrkTeemaKohtLäbiviijaMaht tundidesÕppe-meetod
1.Kursuse sissejuhatus.
STANAG eksami sissejuhatus.
Tutvumine.BBBA. Tserenkova2Seminar
Kuulamisülesannete
sissejuhatus.
Neli (4) kuulamisülesannet ja
vigade analüüs.
Enesetutvustus.6IT
2.Sündmuste ja kogemuste
Kirjeldamine; kohtade, esemete ja
inimeste kirjeldamine, võrdlemine ja
vastandamine.BBBA. Tserenkova2Seminar
Neli (4) kuulamisülesannet ja
vigade analüüs.
Pildi kirjeldamine.6IT
3.Arvamuste esitamine ja toetamine;
uskumuste ja suhtumise
väljendamine; nõustumine ja
mittenõustumine.BBBA. Tserenkova2Seminar
Neli (4) kuulamisülesannet ja
vigade analüüs.
Arutelu.6IT
4.Detailse info küsimine ja
Edastamine. Ametlik kiri.BBBA. Tserenkova2Seminar
Lugemisülesannete sissejuhatus.
Lugemisülesanded ja vigade
analüüs.
Ametliku kirja kirjutamine.6IT
5.Spekulatsioonide ja hüpoteeside
esitamine; tõenäosuse
väljendamine.
Kirjelduse/essee kirjutamine.BBBA. Tserenkova2Seminar
Lugemisülesanded ja vigade
analüüs.
Kirjelduse/essee kirjutamine.8IT
6.Ideede selgitamine ja täpsustamine; seisukoha väljendamine ja kaitsmine; veenmine. Tagasiside.BBBA. Tserenkova2Seminar
Lugemisülesanded ja vigade analüüs.6IT
7.Kuulamis- ja lugemistest.BBBA. Tserenkova2Test
Lugemis- ja kuulamisülesanded.
Valmistumine rääkimistestiks.6IT
8.Individuaalsed rääkimistestid.BBBA. Tserenkova2Test
9.Tagasiside.Tahvel1TS
Õppeaine hindamine
Meetodipõhine mitteeristav hindamine
HindamismeetodHindamiskriteeriumid (lävend)
Ametlik kiri
(õpiväljund 2)Kirjutab selge ülesehitusega sidusaid kirju. Kasutab peamisi grammatilisi konstruktsioone enamasti õigesti. Õigekiri on sedavõrd korrektne, et ei sega teksti jälgimist. Keelekasutus on olukohane. Võib esineda väiksemaid ebatäpsusi. Kirja kirjutamisel arvestab varasemat tagasisidet.
Kirjeldus
(õpiväljund 2)Kirjeldab detailselt inimesi, kohti, esemeid, kasutades õpitud sõnavara, põhjendades ja tuues asjakohaseid näiteid. Organiseerib teksti üsna loogiliselt, kasutades peamisi sidususvõtteid. Kasutab peamisi grammatilisi konstruktsioone enamasti õigesti. Õigekiri on sedavõrd korrektne, et ei sega teksti jälgimist. Keelekasutus on olukohane. Võib esineda väiksemaid ebatäpsusi. Kirjelduse kirjutamisel arvestab varasemat tagasisidet.
Essee
(õpiväljund 2)Kirjutab selge struktuuriga tekste erinevatel, sh abstraktsetel teemadel, esitab põhjendatud poolt- ja vastuväited, illustreerib neid näidetega. Organiseerib teksti loogiliselt, kasutab asjakohaseid sidususvõtteid. Kasutab peamisi grammatilisi konstruktsioone enamasti õigesti. Õigekiri on sedavõrd korrektne, et ei sega teksti jälgimist. Keelekasutus on olukohane. Võib esineda väiksemaid ebatäpsusi. Essee kirjutamisel arvestab varasemat tagasisidet.
Ettekanne
(õpiväljundid 1, 3, 4)Ettevalmistanuna teeb ettekande tuttaval teemal ning võtab oma sõnadega kokku loetud tekste. Ettekanne mahub etteantud ajapiiridesse. Esinemisjärgsetele küsimustele vastamisel võib esineda mõningast kõhklust. Räägib üldiselt ladusalt, kuid võib teha pause õige sõnastuse leidmiseks. Hääldus on sedavõrd korrektne, et ei sega kõne jälgimist. Kasutab peamisi grammatilisi konstruktsioone enamasti õigesti. Keelekasutus on olukohane. Ettekande koostamisel ja esitamisel arvestab varasemat tagasisidet.